درباره ما

شرکت ارتباطاتی ضحی کیش به عنوان عضو پیشرو گروه تخصصی "ضحی" و با هدف خدمت رسانی و سرمایه گذاری در صنعت مخابرات، فنآوری اطلاعات و ارتباطات کشور، در سال 1380 تاسیس و با اخذ پروانه اپراتوری تلفن ثابت در سال 1383 به عنوان یکی از پیشگامان خصوصی سازی در صنعت مخابرات مطرح شد.
این شرکت از زمان تاسیس همواره درصدد توسعه دامنه فعالیت ها و تنوع بخشی به خدمات خود بوده و در این مسیر توانسته است از قالب یک شرکت، به یک گروه و هلدینگ تخصصی فعال در صنعت مخابرات و عرصه ارتباطات تبدیل شود.
" ضحی کیش" به عنوان مجموعه ای منعطف، بهره ور، ریسک پذیر و متخصص با ایجاد هم افزایی درون گروهی و با اتکا بر بیش از یک دهه فعالیت در ارائه راهکارهای جامع استقرار و توسعه شبکه‌های مخابراتی، مدیریت و اجرای پروژه‌های نصب، راه‌اندازی و بهره‌برداری و نیز با بکارگیری فنآوری نوین و به روز، توانسته است ضمن کسب چندین جایزه معتبر ملی و بین المللی مقتدرانه به سوی اهداف متعالی خود که همان ارتقای صنعت فنآوری اطلاعات و ارتباطات کشور است، گام بردارد.
ضحی کیش مصمم است با تولید، انتقال و مدیریت فنآوری همچنان در مسیر رفع نیازها و ارتقای صنعت ارتباطات و اطلاعات کشور پیشتاز باشد و بر این اساس در افق پنج ساله خود بر توسعه خدمات متمرکز خواهد بود. خدمات مبتنی بر فن آوری پهن باند و پیاده سازی شهر هوشمند دو حوزه برجسته ای است که این گروه در نظر دارد سرمایه گذاری های گسترده ای را در آن انجام دهد.

دستاوردها

زمینه های فعالیت

شرکت "رسانه مهر وطن" از اعضای گروه "ضحی کیش" و دارنده پروانه FCP است که با هدف توسعه تجربه موفق "ضحی کیش" در زمینه ارائه خدمات نوین مبتنی بر ارتباطات ثابت پا به عرصه وجود گذاشت.
پروانه FCP، پروانه جامع ایجاد و بهره برداری خدمات ارتباطی ثابت است که شامل مجوز های ارائه خدمات عمومی تلفن ثابت (PSTN)، ارائه خدمات انتقال داده (PAP)، توزیع کنندگان اینترنت (ISDP) و عرضه کنندگان خدمات اینترنت (ISP) می شود.
شرکت ارتباطاتی ضحی کیش که پیش از سازماندهی خدمات ثابت در قالب FCP، دارای پروانه خدمات عمومی تلفن ثابت (PSTN) نیز بود با توجه به تجربه و توانمندی های خود به ارائه هرگونه خدمات ارتباطی و انتقال داده از قبیل خدمات دسترسی به اینترنت پرسرعت، دسترسی به شبکه ملی اطلاعات و خدمات مبتنی برآن، توزیع و فروش پهنای باند اینترنت و انتقال و شبکه های اختصاصی، ارائه خدمات صوتی، تصویری، متنی و داده ای و انواع خدمات محتوایی و ارزش افزوده بر بستر شبکه مخابراتی و مستقل از فناوری می پردازد.

 • ارائه خدمات تلفن و اینترنت ثابت
 • طراحی و ایجاد مراکز مخابراتی چند رسانه ای مجهز به فن آوری روز دنیا
 • ارائه طیف متنوعی از خدمات ارتباطی و انتقال داده بر بستر خطوط مخابراتی
 • دسترسی به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات
 • ایجاد شبکه های دسترسی مبتنی بر فیبر نوری
 • Wireless، DSL و Public Wi-Fi
 • فروش و توزیع پهنای باند اینترنت
 • خدمات صوتی، تصویری، متنی و داده ای
 • ارائه خدمات ارتباطی ثابت با بهره گیری از نسل تازه تکنولوژی
 • ارائه سرویس ها و راه حل های مخابراتی به سازمان ها، شرکت ها و موسسات دولتی و خصوصی


مبادلات الکترونیک و عرضه کالا و خدمات با استفاده از فضای مجازی، در ایران نیز مانند دیگر نقاط جهان به سرعت در حال افزایش است و به دلایل روشن پیش بینی می‌شود در آینده نیز سیر رو به رشد خود را حفظ کند. همزمان با این تغییر ساختاری در فرآیند کسب و کار که شامل خرید و فروش، مدیریت تهیه، توزیع و پشتیبانی برای انواع کالا و خدمات می شود، گروه ضحی کیش نیز کوشیده است نقش خود در ارتقای سطح و کیفیت مبادلات الکترونیک را ایفا کند.
در همین راستا ضحی کیش اقدام به ارائه راهکارها و خدمات نوینی در حوزه گردشگری داخلی و خارجی و همچنین حمل و نقل هوشمند شهری می کند.
خدمات مسافرتی :
شرکت "راه و جا" (Rahoja) دیگر همکار گروه ضحی است که با استفاده از تجربه سه دهه حضور در صنعت گردشگری، برای اولین بار در ایران فن آوری ارتباطات را به خدمت این صنعت درآورده و سیستم رزرواسیون آنلاین با قابلیت خدمات چند منظوره از قبیل پرواز، هتل، پکیج های گردشگری و ترانسفر مسافر را ارائه کرده است.
این سیستم که تحت عنوان تجاری "راه و جا" عرضه شده با امکان اتصال دو سویه به مهمترین تامین کنندگان خدمات مسافرتی، امکان سفر به ایران و سایر کشورها را فراهم می آورد.
راهکار جامع گردشگری "راه و جا" تحولی بزرگ در سیستم های سنتی خدمات گردشگری پدید آورده و آن ها را از حالت آفلاین و محلی به شبکه جهانی متصل کرده است. بدین ترتیب گردشگران می توانند به طور مستقیم و آنلاین مقدمات سفر خود را اعم از خرید بلیت، رزرو هتل، کرایه خودرو، بیمه و سایر ملزومات فراهم کنند. از سوی دیگر، هتل داران، ایرلاین ها و ارائه دهندگان خدمات حمل و نقل نیز می توانند با استفاده از این سیستم، پیشنهادات خود را در معرض دید و انتخاب گردشگران داخلی و خارجی قرار دهند.
راه و جا به دنبال ارائه بالاترین کیفیت و سریع ترین خدمات به مشتریانش است و برای تحقق این هدف، تیمی مجرب و متخصص در حوزه گردشگری و فن آوری را به خدمت گرفته است. مرکز تماس مجهز این مجموعه نیز در تمام روزهای هفته به صورت شبانه روزی پاسخگویی به سوالات کاربران را برعهده دارد.

 • رزرواسیون آنلاین سریع و آسان انواع خدمات و پکیج های مسافرتی
 • سیستم چند زبانه با قابلیت پشتیبانی از پرداخت های ریالی و ارزی
 • قابلیت پرداخت با انواع کارت های اعتباری داخلی و بین المللی
 • قابلیت رزرو بلیت هواپیما برای پرواز به چندین مقصد واتصال به خطوط بزرگ و ارزان قیمت هوایی
 • امکان اجاره خودرو و بیمه
 • اتصال به سیستم رزرواسیون شرکت های "ماهان" و "ایران ایر"
 • سیستم خودکار صدور بلیت پس از خرید آنلاین به صورت آنی
 • پشتیبانی شرکت های ایرانی فعال در صنعت گردشگری
 • امکان فروش خدمات به صورت B2B – B2C – B2B2C
 • ارائه خدمات گزارش دهی به شرکت های همکار در قرارداد های B2B

حمل و نقل هوشمند (ITS) :
شرکت "ارتباطات هدی ارقام" از همکاران گروه "ضحی کیش" و مجری پروژه های ITS این گروه است که همزمان با توسعه شهرها و ازدیاد وسایل نقلیه و نیاز بیش از پیش به مدیریت یکپارچه و جامع شهری بدان می پردازد.
برای کمک به حل چالش های این حوزه، شرکت "ارتباطات هدی ارقام" در اقدامی نوآورانه با ترکیب مهندسی ترافیک، فن آوری روز و همچنین سیستم پرداخت خرد به بهبود کارآیی و افزایش ایمنی سیستم حمل و نقل و خدمات شهری همت گمارده است.
در این مسیر هدی ارقام توانسته است با تکیه بر نزدیک به یک دهه حضور موفق در حوزه خدمات هوشمند شهری نام خود را در رسته پیشتازان این عرصه ثبت و سطح رضایتمندی شهروندان از خدمات شهری را ارتقا بخشد.
شرکت "ارتباطات هدی ارقام" با بکارگیری ترکیبی از فن آوری هوش مصنوعی، پردازش تصویر، GPS، رادار، ارتباطات رادیویی و کابلی، و دوربین های نظارتی اقدام به پیاده سازی سیستم هوشمند حمل و نقل کرده که شالوده "شهر هوشمند" به شمار می رود.


شرکت ضحی کیش با مهیا کردن بستر سخت افزاری و نرم افزاری به ارائه مجموعه کاملی از خدمات رسانه و محتوا به مشترکان سازمانی و حقیقی می پردازد. امکانات ضحی کیش در این حوزه دربرگیرنده زنجیره کامل خدمات شامل تولید محتوا، جمع آوری محتوا، ارائه سرویس، ارائه زیرساخت و پلت فرم و امکانات اپراتوری است.
از دیگر خدمات در این حوزه می توان به پایگاه رسمی ورزش رسانه ملی (www.havaadar.com) اشاره کرد که در پی عقد قرارداد میان گروه ضحی کیش و شورای هماهنگی ورزش سازمان صداوسیما توسط ضحی راه اندازی و اداره می شود. این پایگاه اطلاع رسانی با بیش از 30 خبرنگار به پوشش رویدادهای ورزشی می پردازد.

 • سرویس های ارزش افزوده (VAS) بر بستر موبایل، تلفن ثابت و اینترنت
 • تولید، جمع آوری و عرضه محتوای تصویری، موسیقی و چند رسانه ای
 • ارائه آموزشهای مجازی
 • تولید، جمع آوری و عرضه اپلیکیشن و بازی
 • ارائه خدمات تبلیغاتی
 • سایت های خبری
 • ارائه مشاوره های آنلاین


شرکت "خدمات اول مبین صبا" از اعضای گروه "ضحی کیش" است که با هدف ارائه خدمات غیر حضوری پا به عرصه وجود گذاشت و طی مدت کوتاهی توانست به مرکزی مجهز برای ارائه خدمات غیر حضوری به مشترکان بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور – همراه اول – تبدیل شود.
"خدمات اول مبین صبا" با بهره گیری از زیر ساخت های قدرتمند ارتباطی و اطلاعاتی و نیروی انسانی چابک و متخصص فصل تازه ای را در ارائه خدمات غیر حضوری به مشترکان تلفن همراه در سطح ملی گشوده است. این مرکز، در اندک زمانی از تاسیس موفق به پاسخگویی به بیش از پنج میلیون تماس و کسب رضایت 90 درصدی مشتریان شده است.
در حال حاضر، فعالیت های "خدمات اول مبین صبا" طیف وسیعی از خدمات غیر حضوری، از پاسخگویی به تماس ها گرفته تا ارسال و توزیع کالا و خدمات را شامل می شود. همچنین از آنجا که به روزرسانی مستمر فن آوری، کنترل کیفی خدمات و نیز آموزش مداوم نیروی انسانی همواره مورد اهتمام مدیران شرکت بوده است، "خدمات اول مبین صبا" آمادگی لازم برای اجرای سایر پروژه های مرتبط در سطح ملی را حفظ و تقویت کرده است.
در مجموعه "خدمات اول مبین صبا" علاوه بر مرکز تماس که در حال پاسخگویی 24 ساعته در هفته به مشتریان بزرگ و کوچک فعال در صنایع کشور است، شبکه "توزیع اول" نیز به عنوان نخستین و بزرگترین توزیع کننده کالا فعال است. این شبکه علاوه بر ارسال و توزیع قبوض تلفن مشترکان همراه اول در استان تهران، به توزیع مجلات، نشریات، اقلام تبلیغاتی، هدایا و سررسید نامه های مشتریان می پردازد.
بازاریابی و فروش تلفنی محصولات ارتباطی نیز خدمت دیگری است که این شرکت توسط سامانه "بازار اول 1868" به مشتریان خود ارائه می دهد.

 • ایجاد، اداره و پشتیبانی مراکز تماس شبانه روزی
 • مشاوره در خصوص راه اندازی و بهینه سازی مراکز تماس
 • ارائه آموزش های تخصصی ویژه کارشناسان پاسخگو
 • پاسخگویی به سامانه اطلاع رسانی و پرداخت 9990 همراه اول
 • پاسخگویی به سامانه خدمات غیر حضوری 1868 (ویژه مشترکان استان تهران)
 • توزیع و تحویل کالا و خدمات در محل
 • بازاریابی و فروش تلفنی
 • فروش تلفنی و باندلینگ گوشی تلفن همراه و سیم کارت همراه اول
 • فروش سیم کارت های دائمی و اعتباری همراه اول و تحویل آن در محل


شرکت ارتباطاتی ضحی کیش فعالانه کوشیده است با تکیه بر توان نیروهای متخصص و با بهره گیری از برند های معتبر بین المللی در حوزه IT و ICT به مشارکت در اجرای پروژه های زیرساختی و ارتباطی کشور از جمله در طراحی و تامین تجهیزات بپردازد. مشارکت ضحی کیش در این پروژه ها در قالب های گوناگون سرمایه گذاری از جمله BOT، BOO، EPC و EPCF صورت می گیرد.
از جمله خدمات ارائه شده به مشتریان توسط ضحی کیش می توان به فروش تجهیزات ADSL / SHDSL به شرکت مخابرات ایران، اجرای پروژه USO روستایی، خرید تجهیزات و توسعه شبکه تلفن ثابت بر اساس VOIP، خرید تجهیزات و ارتقا و تقویت IP/MPLS، تامین مودم، انجام پروژه های Public Wi-Fi، طراحی و اجرای مرکز داده ثبت احوال، طراحی و اجرا و نگهداری مرکز پژواک، مشاوره در طراحی و اجرای مرکز داده اینترنت تبیان، طراحی تفضیلی مرکز داده بیمه ایران و نیز ارائه محصولات و خدمات ویدئو کنفرانس اشاره کرد.
مشارکت در پروژه های شبکه و امنیت از دیگر خدمات ضحی کیش است که پیش از این با طراحی و اجرای VPN وزارت امور خارجه، طراحی سیستم امنیتی شبکه توانیر، طراحی و اجرای سیستم امنیت شبکه مرکز ملی آمار و طراحی و اجرای پروژه 23 هزار پورت دسترسی ADSL شرکت عصر دانش افزار صورت گرفته است.
ضحی کیش همچنین با همکاری وندورهای معتبر بین المللی اقدام به انتقال فن آوری و پیاده سازی رایانش ابری در زمینه های IaaS، PaaS و SaaS می کند.

 • طراحی، نصب، و راه اندازی شبکه های گسترده و شبکه های داخلی مبتنی بر IPV4/IPV6
 • طراحی، نصب و راه اندازی شبکه های محلی و ارتباط نقطه به نقطه بی سیم
 • طراحی، نصب و راه اندازی سیستم های امنیت شبکه
 • ایجاد زیرساخت های فیبر نوری شهری و بین شهری
 • طراحی، نصب و راه اندازی سیستم های نظارت تصویری
 • طراحی، نصب و راه اندازی مراکز داده (دیتاسنتر)
 • ارئه خدمات دیتاسنتر (VPS Co-Location)
 • نصب، راه اندازی و پشتیبانی مراکز تلفن IP


شرکت ارتباطاتی ضحی کیش با همکاری شرکای تجاری بین المللی و در تعامل با اپراتورهای ایرانی می کوشد با انتقال دانش و تجربه اپراتورهای مجازی (MVNO) از پیشگامان خدمات این حوزه برای مشتریان باشد.
اگرچه ورود اپراتور مجازی به بازار مخابرات کشور رویداد نوینی در این حوزه است اما حضور برندهای خارجی قدرتمند در کنار شرکت با سابقه و توانمند ضحی کیش نوید دهنده تجربه ای موفق است که با گسترش شبکه در ایران در کنار شبکه جهانی شرکای خارجی خود، می تواند پل ارتباطی مناسب میان هموطنان در سراسر جهان ایجاد کرده و مانند سالهای گذشته خدمتی درخور ارائه دهد.

 • تسهیل ارتباط هموطنان داخل و خارج و پیشنهاد قیمت های پایین تر برای تماس بین المللی، ارائه سرویس های ارزان تماس صوتی، پیامک و دیتای محدود، ارائه محتواهای چند رسانه ای مناسب به کاربران، ارائه سرویس های همگرا و صدور قبوض مشترک برای مشتریان خطوط فیکس و موبایل، فروش درون شبکه ای و تمایز در سرویس با ترکیب محصولات تلکام و برنامه هایی نظیر باشگاه های هواداری، سرویس های مالی و سرویس های اختصاصی گروهی و برنامه ریزی وسیع برای ارائه خدمات (M2M) در زمره برنامه هایی است که ضحی کیش برای ارائه خدمات اپراتوری مجازی به مشتریان تدارک دیده است.
 • ارائه سرویس های کاربردی و ارزان تماس صوتی، پیامک و دیتا
 • ارائه محتواهای چند رسانه ای مناسب به کاربران
 • ارائه سرویس های همگرا و صدور قبوض مشترک برای مشتریان خطوط فیکس و موبایل
 • فروش درون شبکه ای و تمایز در سرویس
 • ترکیب محصولات تلکام و ارائه خدمات ارزش افزوده
 • ارائه سرویس های مالی و سرویس های اختصاصی گروهی
 • ارائه خدمات M2M
منشور اخلاقیمشــــتــــریان مــــــاشرکت های همکار

شرکت همکاران ره پویان
شرکت ارتباطات هدی ارقام
شرکت همکاران ره پویان
شرکت رسانه مهر وطن

اخبار

تماس با ما


تهران، خیابان آفریقا، خیابان ناهید غربی، کوچه اختران، ساختمان تجارت الماس، طبقه سوم، شرکت ضحی‌کیش


02196660000


02196669033


info@zohakish.ir
voc@zohakish.ir

انتخاب مسیر …

حداکثر سایز 10 MB

لطفا صبر کنید